Adıyaman

0
 • Tur Tipi : Genel
 • Kapasite : 1-7 Kişi
 • Süre : 5 Saat
 • Rehber : Türkçe

Detaylar

ADIYAMAN

Yüzölçümü: 7,614 km²

Nüfus: 513,131 (1990)

İl Trafik No: 02

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin batısında yer’de alan, tarih sahnesindeki yeri ilk İNSANLARA dek uzanan, pek çok Değişik Kulture merkezlik etmiş Olan Bir kültür turizm kentidir ettik. Dünyanın, en eski residential yerlerinden biri Olan Adıyaman Toprakları uzerinde, insanlık Tarihinin bütün, evrelerine dair RESULTS Elde Edilmiştir. Adıyaman, 8. harikası Olarak Anılan Nemrut Dağı eserleri, Kommagene uygarlığının kalıntıları dünyanın,, dünyanın 4. Büyük barajı Olan Atatürk Barajı, Çamgazi barajı, kış kampı organizasyonu, dünya birinciliğine sahipler halk oyunları Ile ÖNE çıkan Bir kenttir.

Ilçeler: Adıyaman (merkez), Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik, Tut.

Besni: Adıyaman’ın batı kesiminde yer’de alan Besni en eski residential yerlerinden biridir. Önemli tarihi kalıntıları Arasında Besni İlçesine 15 km. uzaklıktaki Sofraz Tümülüsü, 33 km uzaklıktaki Sesönk (Dikilitaş) sayılabilir. Besni ilçesinin 6 km. kuzeydoğusunda Yeralan Besni İçmesinin suyu böbrek taşlarına, kronik kabızlık, mide iltihaplarında faydalıdır ettik Bağırsak.

Çelikhan: Onu yıl birçok kisi gelmektedir Olarak Adıyaman’ın kuzeyinde Yeralan ilçenin Korucak köyünde Bulunan içme suyu birçok Hastalığa deva OLUP, şifalı Bir su.

Gerger: Adıyaman’ın 100 km kuzeydoğusunda Yeralan Gerger ilçesi, İ.Ö. II. Yüzyılda Kommageneliler’in ATASI Olan Arsames Tarafindan dağıtımı Kurulan Gerger Kalesi Ile anılmaktadır.

Kahta: Ilin 34 km. dogusunda yer’de alan doğu ziyaretinde güneydoğu Sınırları Boyunca Fırat nehri uzanır. Ilin En Büyük ilçesi Olan Kahta, Nemrut Dağı Tümülüsü Tanrı A.Ş. heykelleri Ile yaratıcısı Kommagene Uygarlığı eserlerinin Büyük Bölümünü ilçe sinirlarinda barındırır. Onun yıl Binlerce yerli yabancı turist ziyaretinde Tarafindan Ziyaret edilen Nemrut Dağı’na gelenlerin durak noktasıdır accord mutabakat ettik.

Samsat: Üç Tarafı Atatürk Barajı gölü sularıyla çevrili Bir yarım ada şeklindeki Samsat Adıyaman’a 47 km uzaklıktadır. Yapılan arkeoloji Araştırma A.Ş. kazılarda eski Samsat civarında tarihi saraylar, Su kemerleri, Kaleler kıymetli Eşyalar bulunmuştur ettik ettik.


Bilgi Al  Yardıma mı ihtiyacın var ?


  +90 532 200 38 56

  yardim@nemruttours.org


  Neden Biz


  En İyi Fiyat Garantisi
  Kaliteli Müşteri Hizmetleri
  Özenle Seçilmiş Turlar
  Ücretsiz Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olanlar

  • Milli Park Giriş Ücreti
  • Yöresel Köy Kahvaltısı
  • Rehber
  • Havaalanı veya Otobüs Terminalinden Otele Ulaşım
  Harita

  Sıkça Sorulan Sorular

  Nasıl rezervasyon yapabiliriz?

  Rezervasyonlarınızı 0 542 246 38 56 nolu numaradan veya info@nemruttours.org mail adresine göndereceğiniz mail ile yapabiliriz. Ayrıca sayfanın sağ üst kısmında bulunan Bilgi Al formunu doldurup bize ulaştırabilirsiniz.

  Özel veya grup turları düzenliyor musunuz?

  Evet. Kişiye özel turlar veya grup turları düzenleyebiliyoruz.

  Tur fiyatı nedir?

  Her tur sezona veya bazı gerekliliklere göre değişiklikler gösterebildiği için mail veya telefon yoluyla fiyat bilgisi alabilirsiniz.

  Covid-19 önemleri kapsamında neler yapıyorsunuz?

  Öncelikle tesisimiz içerisinde ve odalarında bütün hijyen ve mesafe tedbirleri günlük olarak uygulanmaktadır.
  Tur süresince kapasiteyi yarıda tutarak ve bulaş riskini azaltacak maske, mesafe ve hijyen önlemlerini sağlamaktayız.