Nemrut Dağı

0
 • Tur Tipi : Genel
 • Kapasite : 1-7 Kişi
 • Süre : 5 Saat
 • Rehber : Türkçe

Detaylar

Nemrut Dağı, Adıyaman ilindeki Kahta ilçesi yakınlarında Ankar dağları civarında 2.150 metre yüksekliğinde bir dağdır. Toros dağ silsilesinde bulunur. 1988 yılından beri millî parktır.

Kommagene kralı Antiochus Theos, MÖ 62 yılında bu dağın tepesine, pek çok Yunan ve Pers tanrısının heykelinin yanı sıra kendi mezar-tapınağını da yaptırmıştır. Mezarda, bir kartalın başı gibi, tanrıların taş oymaları bulunur. Heykellerin diziliş şekli hiyerotesyon olarak bilinir.

Mezarda 1881 yılında Alman mühendis Karl Sester tarafından kazı çalışmaları yapılmıştır. Daha sonraki yıllarda yapılan kazılarda da Antiochus’un mezarı bulunamamıştır.

Nemrut Turları deyince aslında Aklımıza ilk Gelen ve Sürekli olarak düzenlenen Nemrut Turları Adıyaman’ın Kahta ilçesinden Düzenlenmektedir.

Kahta’dan Her gün Nemrut Dağı Turlarımıza katılmanız mümkündür.

Firmamız Nemrut dağına hafta içi – hafta sonu ayırt etmeksizin Her Gün günübirlik turlar düzenlemektedir.

Nemrut Turlarımız Gün Doğumu Doğumu Turları, Gün batımı Turları ve Gün içi Turları şeklinde 3 ayrı biçimde düzenlenmekte ve ayrıca her tur kısa ve uzun nemrut turu şeklinde de düzenlenmektedir.Nemrut Turumuzun ayrıntıları aşağıda verilmiştir.

Tur ücreti 165 tl olup, tura 1 gece kahta kommagene otelde(Otel Bölgenin tek ahşap Oteli olup butik otel konforundadır ) konaklama,sabah kahvaltısı ve uzun nemrut turu dahildir.

gun1

Gün Doğumu Uzun Nemrut Turları:

Hareket: 02.30

Güzergah:Kahta’dan Nemrut dağına hareket : Nemrut dağında Gün Doğumunun izlenmesi (Doğu , Batı ve Kuzey teraslarının gezilmesi) dönüş yolunda Kommagene Krallığının bize miras bıraktığı diğer tarihi ören yerlerinin ziyareti, sırasıyla ; Arsemia (Eski Kale), Selçuk Köprüsü, Eski Kahta Kalesi (Yeni Kale) ,Cendere Köprüsü, Karakuş Tepesi gezildikten sonra Kahta’ya dönüş.

Gün Doğumu Kısa Nemrut Turları:

Hareket: 02.30

Güzergah: Kahta’dan Nemrut dağına hareket:Nemrut dağında Gün Doğumunun izlenmesi (Doğu , Batı ve Kuzey teraslarının gezilmesi) Kahata ‘ya dönüş.

Gün içi Uzun Nemrut Turları:

Hareket:10.00

Güzergah: Kahta’dan Nemrut dağına hareket:Nemrut dağında Doğu , Batı ve Kuzey teraslarının gezilmesi,dönüş yolunda Kommagene Krallığının bize miras bıraktığı diğer tarihi ören yerlerinin ziyareti sırasıyla;Arsemia (Eski Kale), Selçuk Köprüsü, Eski Kahta Kalesi (Yeni Kale) ,Cendere Köprüsü, Karakuş Tepesi gezildikten sonra Kahta’ya dönüş.

Gün içi Kısa Nemrut Turları:

Hareket:10.00

Güzergah:Kahta’dan Nemrut dağına hareket:Nemrut dağında Doğu , Batı ve Kuzey teraslarının gezilmesi, Kahata ‘ya dönüş.

Gün Batımı Uzun Nemrut Turları:

Hareket:13.00

Güzergah:Kahtadan hareket sırasıyla ören yerlerinin gezilmesi;Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü,Yeni Kale(Eski kahta Kalesi),Arsemia, Nemruta varış.Nemrut Teraslarının gezilmesi,Günbatımının izlenmesi ve Kahta’ya Dönüş.

Günbatımı Kısa Nemrut Turları :

Hareket: :14.30

Güzergah: Kahta’dan direk Nemrut Dağına doğru hareket Nemrut dağında Doğu terası, Batı Terası ve Kuzey teraslarının gezilmesi Gün Batımının izlenmesi ve Kahta’ya dönüş.

Not: Turlarımızda kesinlikle süre kısıtlaması olmayıp ören yerlerinde istediğiniz kadar süre geçirebilirsiniz. Ayrıca isteğe bağlı olmak üzere İngilizce-Türkçe rehber verilir.

Hafta içi hafta sonu ayırt etmeksizin her gün turlarımız mevcuttur. .

Haritada izlenecek güzergah gösterilmiş olup resimleri görmek için resim galerisine bakabilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu – Doğu Anadolu ve özellikle Adıyaman-Nemrut hakkında konaklama, gezi ,ören yerleri ile ilgili her türlü bilgi için bizi arayabilir yada mail atabilirsiniz.

Servisimizi müşterilerimizi şehir içinde herhangi bir noktadan, otobüs durağından, ya da hava alanından ÜCRETSİZ olarak almaktadır.

 Tur ücreti kişi başı 165 TL olup,1 gece konaklama, uzun NEMRUT turu ve kahvaltı dahildir.


Bilgi Al  Yardıma mı ihtiyacın var ?


  +90 532 200 38 56

  yardim@nemruttours.org


  Neden Biz


  En İyi Fiyat Garantisi
  Kaliteli Müşteri Hizmetleri
  Özenle Seçilmiş Turlar
  Ücretsiz Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olanlar

  • Milli Park Giriş Ücreti
  • Yöresel Köy Kahvaltısı
  • Rehber
  • Havaalanı veya Otobüs Terminalinden Otele Ulaşım
  Harita

  Sıkça Sorulan Sorular

  Nasıl rezervasyon yapabiliriz?

  Rezervasyonlarınızı 0 542 246 38 56 nolu numaradan veya info@nemruttours.org mail adresine göndereceğiniz mail ile yapabiliriz. Ayrıca sayfanın sağ üst kısmında bulunan Bilgi Al formunu doldurup bize ulaştırabilirsiniz.

  Özel veya grup turları düzenliyor musunuz?

  Evet. Kişiye özel turlar veya grup turları düzenleyebiliyoruz.

  Tur fiyatı nedir?

  Her tur sezona veya bazı gerekliliklere göre değişiklikler gösterebildiği için mail veya telefon yoluyla fiyat bilgisi alabilirsiniz.

  Covid-19 önemleri kapsamında neler yapıyorsunuz?

  Öncelikle tesisimiz içerisinde ve odalarında bütün hijyen ve mesafe tedbirleri günlük olarak uygulanmaktadır.
  Tur süresince kapasiteyi yarıda tutarak ve bulaş riskini azaltacak maske, mesafe ve hijyen önlemlerini sağlamaktayız.